Historie Lidé v nakladatelství Sdružení Samuel Fair Trade
Novinky Ukázky z knih Vizuální pomůcky Informace pro autory Vydavatelské služby
MP3 Texty Lekce a obrázky
headerphoto

Historie nakladatelství Samuel

Historie nakladatelství Samuel se datuje od března 1991, kdy Jan Bíca opustil své dosavadní zaměstnání sborového bratra v Českobratrské církvi evangelické a v jednom pokoji bytu jeho rodičů vznikla „kancelář“ nakladatelství. Brzy na to vyšel první evangelizační letáček pro děti „Ahoj!“ a později brožurka křesťanských základů „První kroky za Ježíšem“.

Nakladatelství Samuel se od začátku řídí heslem „Děti mají právo na pravdu“ a věří, že děti potřebují založit svůj život na Božím slovu. Tak jako biblický malý Samuel se i dnešní děti potřebují naučit slyšet Boží hlas.

Hned od počátku bylo proto cílem nakladatelství šířit evangelium mezi dětmi a pomáhat těm, kteří se tomuto úkolu věnují – rodičům a církevním pracovníkům. Velkou inspirací pro tuto práci byly materiály z Holandska a USA.

Kromě nakladatelství již od počátku paralelně fungovala i přímá služba pracovníkům s dětmi (později organizovaná pod Sdružením Samuel). Na jejím formování se zásadně podílela misionářka Jeanette McKee. Ve spolupráci s ní vznikl Biblický klub v Evangelické církvi metodistické, byla založena Biblická škola pro rodiče a učitele a zorganizovány první konference pro služebníky dětem. Biblická škola a následný Korespondenční kurz fungovaly ještě řadu let po Jeanettině odjezdu z České republiky.V současné době jsou organizovány především periodické semináře a konference.

Tým nakladatelství se rozšiřoval postupně. Kromě Janovy manželky Ráchel přibyl Martin Mizur, který se stará o distribuci a prodej, a později redaktorka Markéta Pytlíková, díky níž se velmi zvýšila úroveň textů vydávaných knih. Rozšířil se také externí tým překladatelů a korektorů, a díky tomu může vycházet stále více kvalitních titulů.

Mezi bestsellery nakladatelství Samuel patří Jak se modlit za své děti a Jak přivádět děti ke Kristu pro rodiče a učitele, knihy pro děti O srdíčku, Poklady pod sněhem či Ovečka Barborka nebo knihy pro mládež od Joshuy Harrise S nikým nechodím a nejsem cvok, My dva spolu a Ani ň. Od roku 2007 do okruhu knih, které naše nakladatelství vydává, přibyly také tituly určené především ženám, například Jak se modlit za nevěřícího manžela. Je pro nás velkou radostí, že knihy z naší produkce pomáhají a slouží čtenářům z různých církví. Těší nás také to, když se můžeme v nabídce titulů doplňovat s dalšími křesťanskými nakladatelstvími.

Práce v nakladatelství není vždy jednoduchá – ne vždy se dostává financí, ne vždy jde vše tak, jak bychom si přáli. Ale když se ohlížíme zpátky, radujeme se z Boží milosti a věrnosti. Jsme vděční Bohu za všechno, co se v uplynulých letech podařilo, a těšíme se na to, co pro nás má i v letech dalších.


Více |

Aktuality

Nová kniha pro mládež:

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Nové video z loňské Dětské konference najdete zde: video.

Podívejte se na představení Nakladatelství SAMUEL v pořadu Křesťanský magazín 5.1.2012 na ČT2: záznam pořadu.
CT2

Prodejní doba v knihkupectví v Soukenické je: 10-18 hod.

Nahrávky z Celostátní konference pro služebníky dětem 2011 jsou již k dispozici.

Zdarma si můžete stáhnout příspěvek:
Jan Bíca - Víra, která vytrvá

Více informací a objednávka DVD se všemi nahrávkami: zde.

Nejnovější knihy

Nejprodávanější za
  leden 2014

  1. BIBLE, překlad 21. století
  2. Poklady pod sněhem
  3. Staňte se lepším tátou již dnes
  4. Ve dnech hlasu sedmého anděla
  5. Ovečka Barborka
  6. Evangelium podle Matouše - DVD
  7. Dělat těžké věci
  8. Ani ň
  9. Hermie Kdo to tu vlastně řídí?
  10. Naděje pro Chanu