Ahoj!
Tady je Bill Myers.  Vítejte na stránkách Zakázané zóny.

Tuhle sérii knih jsem napsal, protože jsem byl jako křesťanský pracovník s mládeží fascinován množstvím padělků a napodobenin nadpřirozených věcí, které útočí na naši mysl. Některé jsou zaměřeny v první řadě na teenagery. Jen si zapněte televizi a najdete půl tuctu televizních show, které se zabývají okultismem. Nebo běžte to běžného knihkupectví: 70-90 % knih v oddělení pro mládež se věnuje něčemu nadpřirozenému. Mimochodem, věděli jste, že spiritistická tabulka Ouija board je nejpopulárnější deskovou hrou mezi americkými teenagery? Nebo že každý třetí mladý Američan věří v reinkarnaci? A nechtějte, abych začal o astrologii, UFO, duchovních průvodcích, spiritistických seancích, andělech, duších atd. atd.

Chtěl bych tedy, abyste při čtení Zakázané zóny měli na paměti dvě věci, kterých jsem chtěl dosáhnout: 

ZAPRVÉ... 

Chtěl jsem udržet čtenářův zájem vzrušujícím a rychle plynoucím příběhem. Jako filmový režisér dobře vím, že každého zaujme napínavý děj, který nutí číst dál a dál.
Ale to je jen sladká poleva, která pokrývá tabletu opravdového léku. Skutečný důvod pro napsání této série je...

ZADRUHÉ... 

Chtěl jsem varovat před padělky nadpřirozena, které jsou kolem nás – vysvětlit odkud pocházejí, jak fungují, kolik z nich je skutečnost a kolik podvod a jak jsou nebezpečné. Chtěl jsem také nabídnout pomoc komukoli, kdo se s nimi zapletl sám nebo má takto zasažené přátele.

Hlavními hrdiny této série jsou teenageři Rebeka a Scott Williamsovi, kteří se stali proti své vůli „krotiteli duchů“, protože musejí prozkoumávat jednotlivé záležitosti, které spadají do „zakázané zóny“, a pomáhat těm, kdo byli těmito věcmi svedeni. Nejlepší, ale nikoli nutné, je číst knihy série popořadě, protože ti dva vycházejí z každého zápasu o něco chytřejší. Mějte také na paměti, že knihy jsou určeny čtenářům od deseti výš. Abych zaujal dospívající, musím zesilovat intenzitu příběhu. Pro mladší by to mohlo být trochu moc.

Všechny informace o nadpřirozenu jsou pravdivé. Dělal jsem stovky průzkumů, mluvil jsem s každým od ředitele oddělení pro výzkum okultismu při CIA po přední okultisty, od vědců zabývajících se mimosmyslovým vnímáním po… vyberte si sami. Výsledkem toho je, že jsem se stal nedobrovolným odborníkem v oblasti nadpřirozených věcí a byl jsem kvůli tomu pozván do mnoha televizních a rozhlasových pořadů. Ne snad proto, že bych chtěl, ale proto, že je tu tak málo lidí, kteří by si udělali čas na to, aby odlišili fakta a výmysly.

 

 

  domů serie postavy dotazy od autora odkazy